הוצאה לפועלחוסר אחידות בשכרם של כונסי נכסים

https://www.adv-dk.co.il/wp-content/uploads/2017/10/32549965091_01e07682d9_o-1024x683.jpg

כונס נכסים

התפיסה היא כי נכסים (רכב/דירה/עסק ועוד..) אשר מצויים בכינוס נכסים הינם נכסים זולים יותר אשר ניתן יהיה במרבית המקרים לקנות אותם ברווח כמעט כפול, השאלה המתבקשת היא: למה זה קורה?

אם כן, ראוי להבין כי נכס שנמכר בכינוס, חייב לעבור דרך מסגרת חוקית אשר לפיה על הנכס לעבור מכרז/מכירה -התמחרות אשר לאחריה המציע הגבוה ביותר הוא זה אשר יקבל את הנכס לידיו. כך לצורך העניין בהתמחרות של כלי רכב מרבית המציעים עפ”י רוב הם סוחרי רכבים דבר אשר לבדו יש בו להעיד כי ההצעות המוצעות אין בהם לשקף את מחיר הרכב המלא, לזה תוסיפו את הוצאות ניהול הליך ההתמחרות את פרסום ההתמחרות בעיתונות ואת פרסום הרכב המוצע ברשתות המדיה השונות.

כמו כן ראוי להדגיש כי הליך תפיסת הנכס ע”י קבלן הוצאה לפועל הינו הליך יקר אשר אף הוא מתווסף לחוב החייב לרבות על עלות אכסנת/שמירת הנכס במחסני הוצאה לפועל (שכר יומי בגין כל יום אכסון) וכו’, מלבד זאת ראוי לציין את שכר טרחתו של כונס הנכסים אשר עפ”י רוב נע בין 6%-10% מתוך התשלום שהצליח לגבות לרבות אחוזים מתוך ערך הדירה הנמכרת, כאשר בהליכי פשיטת רגל שכרו של המנהל המיוחד מגיע אף ל-20% ומעלה, הכל בהתאם לאופי והיקף הטיפול אותו ביצע.

דירת מגורים

במקרה בו דובר על דירת מגורים או כל דירה אחרת אשר שייכת לחייב ולבני משפחתו, ברי, כי כאן מחיר הנכס עשוי לצנוח שכן הנכס בבואו להימכר, יימכר כנכס תפוס שכן אשת החייב הופכת להיות דיירת מוגנת כך שמחיר הדירה בשוק החופשי עשוי לצנוח ב-20%-30% ואף יותר ( יודגש כי במקרים מסוימים ניתו יהיה להגן על הדירה מפני מימוש בהליך פש”ר ולשמור על דירת מגורי החייב ללא כל מימוש או מכירה, הכל בהתאם לנסיבות).

הגיע הזמן לשים סוף לזריקת הכספים. המרוויחים הגדולים ביותר במימושים או בהעמדת נכס לכינוס הם כונסי הנכסים, והקונים אשר הציעו הצעתם לקניית אותו נכס בזול. זה המקום לקחת את עצמכם בידיים וללכת לקבל ייעוץ משפטי אמין בכל הקשור לדרכים בהם ניתן יהיה למקסם את דירת המגורים שלכם, הרכב שלכם ו/או כל דבר אחר, ובמקרים מסוימים אף לנסות ולשמור על הנכס מפני מכירה או מימוש.

המטרות הן:

1.למקסם את מחיר הדירה כך שההצעה תשקף את מחיר הדירה המלא.2. לחסוך כסף בניהול הליך כינוס על הוצאותיו המרובות.3. חיסכון שכ”ט כונס (אשר משתנה: 6%-20%)  4. חיסכון בהוצאות ניהול מכרז-התמחרות(הודעות, פרסומים שונים, ניהול התמחרות בתאריך הקבוע וכו..) 5. התחלת חיים חדשים נקיים מחובות, מחיקת עיקולים והגבלות. 6. לשמור על הנכס מפני מימוש או מכירה.

אייל קורסיה ושות’-עורכי דין

טלפון:050-6351208

Call Now Button דילוג לתוכן